Učesnici skupa, stručnjaci za bezbednost na Internetu, predstavnici policija i tajnih službi, pravnici i akademici, razgovarali su o novim formama saradnje, novim tehnikama za identifikaciju kriminalaca i merama represije na globalnom planu.
Oni su, takođe, ukazali na potrebu vođenja globalne akcije u borbi protiv proliferacije dečje pornografije i sve češćih napada na bankarske račune (popularni su spamovi i fišing poznati kao "nigerijska prevara") i sajtove za društveno umrežavanje.
Poslednji događaji vezani za upade na najpopularniji soc-net sajt Facebook, kada su hakeri probili šifre korisnika ovog sajta i preuzeli lične podatke nekih od njih.
Krađa indentiteta postala je jedna od omiljenih aktivnosti organizovanog kriminala jer olakšava obavljanje drugih krivičnih dela, od šverca droge preko trgovine oružjem i terorizma do finansijskih prevara, kazao je jedan od učesnika skupa.
Posledice su pogubne za žrtve kojima je često potrebno više godina da bi povratile ugled i skinule ljagu sa svog imena.
(Tanjug/MONDO)
Нема коментара:
Постави коментар
Dobrodošli ste da ostavite ovde komentare, bez nepristojnih reči i vredjanja. Svaki komentar koji ne zadovoljava ovo biće uklonjen.
Mi svi smo ovde da se zabavimo, a ne psujemo i mrzimo.
Hvala!