Nova verzija crva Downandup/Conficker!

Oprez: nova verzija crva Downandup/Conficker u stanju je da prepozna alate koji ga otkrivaju i zavarati ih…

Prema službenom saopstenju iz Bitdefendera, stručnjaci ove firme identifikovali su novu verziju crva Conficker/Downandup koji je u stanju izbeći detekciju i dezinfekciju korišcenjem dosadašnjih alata za njegovo uklanjanje.
Osim sprečavanja pristupa bilo kojoj antivirusnoj web stranici, kao i trećim stranama koje pružaju usluge online skeniranja i alate za uklanjanje, ovaj nadograđeni maliciozni crv sprečava i pristup na http://bdtools.net, BitDefenderov online repozitorijum za distribuciju alata za dezinfekciju i uklanjanje malwarea.
Nadograđeni BitDefenderovi dezinfekcijski alati od sada su dostupni na domenu http://www.disinfecttools.com, koji se trenutno ne nalazi na crnoj listi računara zaraženih ovim malicioznim crvom.

  © Blogger templates Newspaper III by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP