Klasik TV - Nova ex-Yu televizija
U oktobru startuje novi TV kanal koji ce 24 sata dnevno emitovati kultne filmove iz ex-Yu regiona, kao i serije, dokumentarce, crtaće... sve što smo rado gledali nekad i što bismo rado gledali opetTako stoji i na Klasik TV Fejsbuk stranici, a prema informacijama iz Poslovnog dnevnika, na novom kanalu radi se već godinu dana i projekt je pred završetkom
Klasik će kablovski i IPTV operateri nuditi svojim korisnicima od oktobru. Osim što se bazira na programu iz regiona, Klasik TV će se naći u televizijskoj ponudi svih država s prostora bivše Jugoslavije.
"Dugo već radimo na osiguranju prava za prikazivanje jer je to dugotrajan proces", rekla je za Poslovni dnevnik Maja Jelisić Cooper, direktorka firme Televizija Classicum koja pokreće ovaj novi televizijski kanal, dodajući da su ostali suvlasnici uglavnom njeni saradnici iz firme Mobitel i nekolicina ljudi iz Slovenije.
O imenima ne želi govoriti, kao ni o uloženom novcu u ovaj projekt, no kaže da je uloženo jako puno samim tim što na projektu radi posljednjih godinu dana. I u budućnosti namjeravaju ostati na ovim platformama, a natjecanje za koncesiju za zemaljski televizijski kanal ih ne zanima.
Program nove TV uglavnom ce puniti serijali poput "Otpisanih", filmovi kao "Valter brani Sarajevo", "Sjećaš li se Dolly Bell", "Sokol ga nije volio", ali i legendarnih "Ko to tamo peva" ili "Maratonci trče počasni krug". No, kanal se neće bazirati isključivo na starim sadrzajima, već i na novim filmskim ostvarenjima.
Kako bi u kratkom vremenu Klasik TV trebao zaživjeti i u Sloveniji, BiH, Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji, na programu će se naći i mnoštvo ostvarenja iz tih država. Pored igranih i animiranih filmova, serijala i dokumentaraca, prikazivaće se portreti.
"Želimo biti glavna platforma za promociju filmova s ovih prostora", rekla je Jelisić Cooper.
0 komentara:
Постави коментар