„Teslina pošiljka" - novi istorijski triler Vanje Bulića

Neke tajne treba zauvek da ostanu daleko od očiju... Kad knjiga izgori, pepeo progovori. Novinar Novak Ivanović upleten je, u novom istorijskom trileru Vanje Bulića, u međunarodne zavere i igre moćnika čiji je jedini cilj pronalaženje Teslinih „zraka smrti".

Na ruševinama Narodne biblioteke, uništene tokom bombardovanja Beograda 6. aprila 1941. godine, jednog sunčanog beogradskog jutra pronađeno je telo nemačkog novinara Riharda Genca. Taj događaj označiće početak potere za ubicom koja će novinara Novaka Ivanovića uvesti u lavirint laži, obmana, obaveštajnih intriga, istorijskih nepravdi, međunarodnih zavera... A na samom kraju tog lavirinta čeka šokantna istina.

Posle serije ubistava i otmica, na prvi pogled međusobno nepovezanih, Novaku postaje jasno da je postao pion u igri moćnika čiji je jedini cilj pronalaženje Teslinih „zraka smrti". Tesla je tvrdio da je taj pronalazak namenio svojoj otadžbini. Da li je pronalazak uoči rata stigao u Srbiju i da li se nalazio baš u Narodnoj biblioteci, čija je celokupna arhiva trebalo da bude izmeštena u manastir Blagoveštenje? U toj arhivi se nalazilo i Miroslavljevo jevanđelje, ali ga je neko uoči bombardovanja sakrio u manastir Raču. Da li su tada sklonjeni i Teslini pronalasci?

Novak shvata da svi putevi vode u manastir Blagoveštenje i saznaje da na vrhu Orlovih stena, u nepristupačnoj pećini, živi sveti čovek koji može biti ključ za rešenje zagonetke.

Gore, u vrletima koje vekovima šibaju vetrovi i gde je vreme stalo, sačekaće ga jedan monah, jedan orao i jedan vuk.

Tesline izjave da može da napravi „zrak smrti" (usmeren prodoran snop čestica smrtonosnih razmera), najmoćnije oružje svih vremena, rezultirale su time da je američka vlada sva istraživanja konfiskovala nakon njegove smrti i ostavila u najstrožoj tajnosti. Rat špijuna za Teslino nasleđe očigledno traje dugo...

  © Blogger templates Newspaper III by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP